دکوراسیون

همه چیز درباره میز ناهارخوری تاشو + مزایا و معایب آن

میز ناهارخوری تاشو

میز ناهارخوری تاشو و کلا میزهای جمع شونده و جمع و جور از تجهیزات دوست داشتنی و محبوب همه افراد می باشند. دلیل این محبوبیت انعطلاف پذیری بالای این محصولات می باشد که باعث می شوند بتوانیم دکوراسیون خانه را در حالت های مختلفی بچینیم. به همین خاطر تلاش میکنیم تا در این مطلب از چوبنی اطلاعات کاملی در مورد انواع میزهای ناهار خوری تاشو عنوان و تکلیف شما را برای خریدن یا نخریدن این محصول روشن کنیم.

مزایای میز ناهارخوری تاشو

کوچک شدن خانه ها و کم شدن فضا منزل، واقعیتی است که همه ما با تمام وجود آن را لمس می کنیم. در چنین شرایطی چه کاری می توان کرد؟ آیا باید از خیر تمام تجهیزاتی که علاوه بر زیبایی، راحتی و آسایش ما را فراهم می کنند، بگذریم؟

خوشبختانه یکی از توانایی های بالقوه انسان ها تطابق با شرایط مختلف است. بنابراین حالا که نمی توانیم جلوی کوچک شدن خانه ها را بگیریم، باید از راه های دیگری وارد شویم.

ساخت میز های تاشو به عنوان یک ترفند هوشمندانه، برای مدیریت فضا می تواند یکی از این راه ها باشد. چراکه اصلی ترین ویژگی میزهای تاشو در عملکرد شان است، آن ها می توانند در هر لحظه تجریه یا هموار شوند و قابلیت بسیار بالایی در سازگاری با فضاهای کم دارند. از این رو به راحتی می توان از آن ها در خانه، خوابگاه، محل کار و هر نوع فضایی استفاده کرد.

میز تاشو چوبی

با اضافه شدن یک میز ناهارخوری تاشو به خانه، علاوه بر اینکه شما می توانید از مزایای وجود یک میز ناهار خوری لذت ببرید، با جمع کردن کامل آن در مواقعی که به آن نیاز ندارید می توانید فضای بصری بازتری را خلق کنید.

اغلب میز های تاشو بسیار سبک هستند و جا به جا کردن آن ها به راحتی میسر است. علاوه بر این با وجود کیفیت و قابلیت های بسیار بالا قیمت مناسبی هم دارند.

در صورتی که میز ناهارخوری تاشو انتخابی شما کوچک و دارای قابلیت تا شدن پایه در سایزهای مختلف است، می توانید از این میز به عنوان میز بازی کودکان یا میز ناهار خوری سالمندان در حالت نشسته بر روی زمین و حتی میز تحریر استفاده کنید.

اگر استراحت کردن یا جمع شدن و دورهمی گرفتن در بالکن و حیاط برای شما لذت بخش است، می توانید از یک میز ناهارخوری تاشو برای افزایش این لذت و آرامش و حتی ایجاد فضایی مجلل بهره بگیرید. جنس و کیفیت اغلب میز های تاشو برای محیط های مختلف از جمله فضاهای باز مناسب است.

میز تاشو کم جا

یک میز تاشوی دیواری این قابلیت را دارد که در کنار دیوار به صورت نیمه به حالت کنسولی مورد استفاده قرار بگیرد. این حالت علاوه بر اینکه دکوری شبیه کافه ایجاد می کند، حس متفاوتی را به اعضای خانواده انتقال می دهد.

اگر میز های تاشو با صندلی های تاشو همراه شوند، به راحتی می توانید بعد از استفاده تمامی آن ها را جمع و در یک فضای بسیار کوچک جای دهید.

میز ناهارخوری تاشو سرمایه گذاری عاقلانه ای برای هر نوع کسب و کار مربوط به غذا یا پذیرایی از مهمانان در فضاهای کوچک و متوسط است.

در کل یک میز ناهارخوری تاشو یک میز جمع و جور، پایدار و با دوام است که می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد.

معایب میز ناهارخوری تاشو

اگر جزء آن دسته از افراد هستید که به دنبال کنده کاری، منبت کاری یا نقش های مختلف بر روی میز ناهار خوری هستند، میز های تاشو نمی توانند خواسته شما را برآورده کنند.

میز های ناهار خوری تاشو به راحتی نمی توانند با انواع مبلمان، خصوصاً مبل های تمام پارچه ای ست شوند.

معمولاًً درزها و خط های تا در مرکز میز قرار می گیرند و اگر اصرار به انداختن رومیزی بر روی این میز ها دارید، در صورت نازک بودن رو میزی ممکن است این خط ها کمی نمایان شوند.

میز ناهار خوری تاشو چه انواعی دارد ؟

امروزه میز ناهارخوری تاشو در دو نوع دیواری و معمولی در سایز ها، رنگ ها و به صورت چوبی، پلیمری، فلزی، پلاستیکی و ترکیب چوب و فلز در بازار موجود می باشد.

شما می توانید با توجه به بودجه، سلیقه، مقدار فضا و نوع دکوراسیون خود به راحتی نمونه مناسبی از این میز ها را انتخاب کنید.

کدام شکل از میز ناهارخوری تاشو برای شما بهتر است؟

با آنکه انتخاب شکل میز ناهار خوری کاملاً سلیقه ای است ، اما باز هم توجه به برخی از نکات می تواند کمک کند تا شما انتخاب بهتری داشته باشید. اصلی ترین ترفند برای انتخاب شکل میز ناهار خوری توجه به نوع کاربرد و انتظار شما از میز می باشد. اگر جز خانواده هایی هستید که عادت دارند همه صحبت های خود را سر میز انجام دهند بهتر است میز ناهارخوری گرد و چنانچه می خواهید یک میز تاشو برای پذیرایی از مهمان هایتان تهیه کنید بهتر است نوع مستطیلی آن را انتخاب کنید.

چند نکته خیلی مهم برای خرید میز ناهارخوری تاشو

از آنجا که میز های تاشو برای استفاده دائمی طراحی شده اند، لازم است هنگام خرید میز ناهارخوری تاشو به اتصال دهنده ها توجه کنید. کیفیت اتصال دهنده ها تضمین دوام این میز ها در زمان استفاده هستند.

حتی الامکان از خرید میزهای بی کیفیت و ارزان قیمت خود داری کنید. زیرا در ساخت این میز ها به جای استفاده از دوخت چوب و میخ های منظم، تنها از چسب چوب برای وصل کردن پایه ها به میز استفاده شده همچنین نابرابر بودن فاصله پایه ها در میز های تاشو دلیل دیگری برای درست نبودن ساختار میز می باشد و وجود چنین مواردی، دوام میز شما را به شدت کاهش می دهد.

میز های تاشو چه فرقی با میز های تبدیل شونده دارند ؟

اکثریت افراد میز های تبدیلی یا بزرگ شونده را هم در زمره میز های تاشو دسته بندی می کنند. حال آنکه منظور یک فرد حرفه ای و صاحب نظر در این زمینه در مورد میز تاشو، میزی است که به صورت کامل جمع یا بسته می شود. در حالی که میز های تبدیلی به طور کامل این توانایی را ندارند. قسمتی از این میز ها همیشه پا برجا هستند و در صورت نیاز قسمت تا شدن این میز ها باز و میز از حالت کوچک به حالتی بزرگ تر تبدیل می شود.

منبع : shikotak.com

مطالب مرتبط

نکات مهم برای خرید میز ناهارخوری

میز ناهارخوری، معرفی انواع مختلف آن

مدل های میز ناهارخوری جدید + تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *