دکوراسیون

منظور از مبل کلاسیک مدرن چیست ؟ معرفی 9 مدل مختلف

مبل کلاسیک مدرن

مبلمان از مهم ترین عناصری است که در سبک دکوراسیون خانه تاثیر بسیار زیادی می گذارد. حتما می دانید که مبلمان مدلهای مختلفی دارد که به راحتی می توانید یکی از انواع آن را برای خانه خود انتخاب کنید. یکی از معروفترین آنها، مبلمان کلاسیک مدرن است که احتمالا نامش را شنیده اید. این مدل مبل، تلفیقی از مبلمان به سبک کلاسیک است که در آن از ترکیب های مدرن استفاده شده است.  در ادامه این مطلب از چوبنی، مبل کلاسیک مدرن و تغییرات انجام گرفته بر روی آن را در طول زمان بررسی خواهیم کرد.

مبل کلاسیک مدرن

مبلمان کلاسیک مدرن در واقع همان مبل کلاسیک است که با انجام تغییراتی که روی آن انجام شده است تاثیراتی از مبل مدرن را نیز دارد. برای اینکه بتوانید به راحتی این تفاوت ها و تغییرات را متوجه بشوید، کافیست یک مدل مبل کلاسیک را در نظر بگیرید و تغییراتی بر روی آن اعمال کنید تا به مبل کلاسیک مدرن تبدیل شود. شرکت چوبنی این موارد را به شما پیشنهاد می کند:

 • تغییر در پارچه و رنگ بندی آن
 • تغییر در منبت کاری چوب
 • تغییر در نحوه چیدمان سرویس مبلمان
 • تغییر در وضعیت راحتی مبلمان

ویژگی‌ های مبل کلاسیک مدرن

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که ویژگی های مبلمان کلاسیک مدرن چیست و چطور می توان تفاوت آن را متوجه شد. اگر شما از افرادی هستید که به خوبی با مبلمان به سبک های کلاسیک و مدرن آشنایی دارید، به راحتی می توانید مبلمان کلاسیک مدرن را تشخیص دهید. اما همانطور که در بالا به آن اشاره شد، برخی از این تفاوت ها عبارتند از:

 • سبک ‌های متفاوت در منبت کاری
 • تفاوت در بخش‌ های مختلف سرویس مبلمان
 • تغییر در رنگ بندی
 • هماهنگ شدن با نورپردازی‌ های مختلف

سبک ‌های متفاوت در منبت کاری

در مبلمان کلاسیک مدرن از منبت کاری با الگوهای کاملاً مدرن استفاده می شود. به این صورت که این الگوها از طرح‌ های فانتزی و غیر انتزاعی و یا نوشتن برخی جملات خاص بر روی چوب تشکیل می شوند.

تفاوت در بخش‌ های مختلف سرویس مبلمان

همانطور که می دانید یک مبل از بخش های مختلفی مانند بخش تکیه گاه، بخش نشیمن، بخش چوبی و روکش پارچه‌ ای تشکیل شده است. با تغییر در هر یک از این بخش ها در مبل کلاسیک می توان آن را به مبلمان کلاسیک مدرن تبدیل کرد.

تغییر در رنگ بندی

در مبلمان به سبک ‌کلاسیک طرح ها و رنگ های متفاوت و متنوعی به کار برده می شوند در حالیکه مبلمان مدرن ساده و معمولا تک رنگ است. به گفته متخصصان شرکت مبلمان آرمی، مبلمان کلاسیک مدرن این امکان را به شما می دهد تا به توجه به رنگ دکوراسیون منزل تان و متناسب با آن، رنگ مبلمان را نیز انتخاب کنید.

هماهنگ شدن با نورپردازی ‌های مختلف 

یکی دیگر از ویژگی های مبلمان کلاسیک مدرن این است که می توان آن را با نورپردازی های مختلف هماهنگ کرد. با انجام تغییراتی در مبلمان کلاسیک مدرن، بسته به آنکه دوست دارید از کدام نور در فضا استفاده کنید، می توان آن را با نور طبیعی و یا نور غیر طبیعی مانند آباژور هماهنگ کرد.

انواع مبل کلاسیک مدرن

مبلمان کلاسیک مدرن نیز مانند دیگر انواع مبلمان انواع مختلفی در بازار دارد. پس اگر هنوز مواردی را درباره مبل کلاسیک مدرن به خوبی متوجه نشده اید، انواع مختلف این مدل مبلمان به شما کمک می کند تا ابهامات تان رفع شود. طبق گفته متخصصان شرکت مبلمان آرمی، انواع مبل کلاسیک مدرن را به می توان موارد زیر را نام برد:

 • مبل کلاسیک مدرن ترکیه
 • مبل کلاسیک مدرن چوبی
 • مبل کلاسیک مدرن ایتالیایی
 • مبل کلاسیک مدرن فرانسوی
 • مبل کلاسیک مدرن اروپا
 • مبل کلاسیک مدرن مستر
 • مبل کلاسیک مدرن الیزه
 • مبل کلاسیک مدرن ال
 • مبل کلاسیک مصری

مبل کلاسیک مدرن ترکیه

مبل کلاسیک مدرن ترکیه سادگی و ماندگاری زیادی دارد که مهم ترین ویژگی آن است. شما می توانید زمان زیادی از این مدل مبلمان استفاده کنید. پارچه های به کار رفته شده در این مدل مبلمان پارچه ‌های اصلی ترک هستند که کیفیت و دوام این مدل را نشان می دهند.  

مبل کلاسیک مدرن چوبی

از آنجایی که مبلمان چوبی بیشتر به عنوان سبک کلاسیک شناخته می شوند، بنابراین می توان با انجام تغییراتی در آن جلوه مدرن تری به آن داد تا در دکوراسیون مدرن نیز قابل استفاده باشد. چوب های راش و گردو مهم ترین انواع چوب هستند که در این مدل مبلمان به کار برده می شوند.

مبل کلاسیک مدرن الیزه

از ویژگی های مهم این مدل مبلمان وجود یک کاناپه بزرگ به همراه با دو صندلی کوچک است. منبت کاری در آن نیز ممکن است ساده و یا پیچیده باشد. همچنین پارچه های به کار رفته شده در این مدل مبلمان اغلب پارچه مبلی مخملی یا ابریشمی و یا پارچه ترک است. مبل کلاسیک مدرن برای دکوراسیون به سبک تلفیقی گزینه بسیار خوب و مناسبی است.

مبل کلاسیک مدرن ال

از آنجایی که چیدمان مبل در هر دو سبک مدرن و کلاسیک جذاب است.  پس برای انتخاب این مدل مبلمان برای شما محدودیتی به وجود نمی آید. همچنین طرح های منتوعی نیز دارند. شما می توانید مبلمان ساده تر و یا مبلمان با منبت کاری های پیچیده را با توجه به سلیقه تان انتخاب کنید. 

مبل کلاسیک مدرن اروپا

در مبلمان کلاسیک مدرن مدل اروپا منبت کاری شلوغ به کار برده نمی شود و پارچه های قابل استفاده برای آن پارچه ترک و در بعضی موارد پارچه چینی استفاده می شود. این مدل مبلمان طرح ساده ای دارد و بیشتر نوع 7 نفره آن تولید می شود.   

مبل کلاسیک مدرن مستر

مبلمان کلاسیک مدرن مستر از ساده ترین و جذاب ترین مواردی است که می توان انتخاب کرد و چون نیازی به استفاده از اصول اولیه سبک کلاسیک در آن نیست به راحتی می توانید از طرح های جدید برای آن استفاده کنید. این مدل مبلمان نسبت به سایر مدل ها ارزان تر بوده و برای آپارتمان های کوچک گزینه ایده آل و مناسبی است. 

مبل کلاسیک مدرن ایتالیایی

این مدل مبلمان یکی از زیباترین مدل های مبل کلاسیک مدرن است و مهم ترین ویژگی آن منبت‌ کاری های جذاب و زیبا و همچنین راحتی زیاد این مدل مبلمان است.

مبل کلاسیک مدرن ایتالیایی

مبل کلاسیک مدرن فرانسوی

در این مدل مبلمان بیشتر از رنگ‌ های خنثی مانند سفید و طوسی روشن استفاده می شود و پارچه های به کار گرفته شده در آن پارچه های کتان و ریون و در برخی از نمونه ‌ها از پارچه‌ های توری، پارچه مبلی مخمل و همچنین پارچه مبلی ابریشم استفاده می شود.

مبل کلاسیک مدرن فرانسوی

فرانسوی ها از زمان های گذشته به امروز جزء پیشگامان مد در دنیا به شمار می روند و لوکس ترین و زیباترین وسایل منزل نظیر سرویس خواب و مبلمان و … به آن ها تعلق دارد. بدون شک مبلمان فرانسوی جزء زیباترین طرح های مبلمان محسوب می شوند و در انواع مدل و رنگ های متنوع موجود می باشند که شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه شخصی تان از بین آن ها، مبلمان با طراحی بی نظیری را انتخاب نمایید.

مبل کلاسیک مدرن مصری

 این مدل از مبل کلاسیک اغلب از پارچه‌های مخمل ساده روکش شده و کوسن‌هایی با پارچه‌های طرح دار روی آن قرار می‌گیرد که آسایش مبلمان راحتی را فراهم می‌کند. دسته‌های این مدل ترکیبی از چوب و پارچه است که همانند صندلی پادشاهان ظاهری سلطنتی دارد. چوب به کار رفته در این مدل از مبل کلاسیک اغلب با طرح و نقش‌های ویژه‌ای منبت‌کاری شده و گاهی طلاکاری می‌شود.

همچنین بخوانید : منظور از سبک دکوراسیون مینیمال چیست ؟

چیدمان مبل کلاسیک چگونه است؟

ممکن است چیدمان مبل کار آسانی به نظر بیاید اما باید نکاتی را برای آن در نظر گرفت. چیدمان مبل کلاسیک باید طوری باشد که

 • فضا را بیش از حد شلوغ نکند.
 • زیبایی خود را بهتر و بیشتر نشان دهد.

برای چیدمان مبل کلاسیک در ابتدا باید به نقطه کانونی پذیرایی توجه کرد. برای مثال پنجره، شومینه، تلویزیون یا کتابخانه از نقاط کانونی هستند که معمولا در پذیرایی در نظر گرفته می شوند. پس چیدمان مبل باید با توجه به نقطه کانونی در پذیرایی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *