دکوراسیون

طراحی اتاق ناهارخوری در فضاهای خالی منزل

اتاق ناهارخوری کوچک

با توجه به پیشرفت علم طراحی دکوراسیون داخلی، می توان از تمام فضاهای خانه استفاده بهینه کرد. اگر خانه کوچک یا کم جا دارید نگران نباشید. کافی است یک طراح داخلی چیره دست پیدا کنید تا به شما بیاموزد که چگونه از هر گوشه و کناری در خانه به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. این طراحان از تکنیک های ظریفی استفاده می کنند تا از نهایت ظرفیت منزل تان بهره مند شوید. در ادامه با چوبنی همراه باشید تا برخی از این تکنیک ها را مرور کنیم.

1- اگر منزل تان به اندازه ای کوچک است که به هیچ عنوان جایی برای قرار دادن میز ناهارخوری وجود ندارد بهترین کار این است که از اوپن آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید به این صورت که دور آن صندلی های مخصوص بچینید .

اوپن آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری

2- ترکیب نیمکت با صندلی های خاص فوق العاده است، یک گوشه از منزل تان که هیچ استفاده ای از آن ندارید یک نیمکت و دو عدد صندلی به همراه یک میز ساده قرار دهید و میز ناهارخوری خاصی برای خود داشته باشید.

3- از فضای پرت راهروی ورودی خانه میتوانید به عنوان اتاق ناهارخوری استفاده کنید، با استفاده از رنگ های جیغ و شاد اتاق ناهار خوری جذابی طراحی کنید. بای این فضا هم بهتر است از نیمکت استفاده کنید.ترکیب نارنجی و سفید بهترین ترکیب رنگی برای اتاق ناهارخوری تان است . این رنگ باعث درخشندگی دیگر عناصر داخل خانه می شود. اگر می خواهید به دکوراسیون اتاق ناهارخوری تان جلوه ویژه ای بخشید نورپردازی دراماتیک روی دیواربه شما کمک می کند.

4- راهرویی که به اتاق خواب ها متصل میشود هم میتوانید فضای پرت اما مناسبی برای قرار دادن میز ناهارخوری باشد میتوانید اتاق غذاخوری تابستانی با تم ساحلی طراحی کنید و روزهای گرم تابستان آنجا غذا بخورید.برای داشتن حس ساحلی بهتر است از رنگ های آبی و سفید استفاده کنید مثلا برای میزاز یک میز سفید رنگ بیضی و برای صندلی هم از صندلی های حصیری کنار ساحلی استفاده کنید.

5- شما می توانید یک گوشه از خانه را به سبک رستوران های کوچک طراحی کنید و صندلی های هلالی شکل با یک میز بیضی قرار دهید و این قسمت از خانه را به رنگ آبی کمرنگ در آورید . 

6- اگر آشپزخانه شما پنجره ای دارد می توانید از این پنجره برای دلچسب تر شدن فضای نهارخوری استفاده کنید و میز خود را کنار آن قرار دهید و یا حتی به دیوار آن بچسبانید، با این کار حس و حال فضای بیرون را به درون خانه می آورید .

7- برای تبدیل گوشه خانه تان به یک ناهارخوری زیبا و دلنشین برای سه طرف از نیمکت و برای یک طرف از صندلی های مدل قدیمی استفاده کنید. 

ناهارخوری کنجی

این نکته را هم در پایان به یاد داشته باشید که همیشه لازم نیست خودتان را به دردسر بیندازید، بلکه می توانید حتی از صندلی های غیر مشابه و یا از کاناپه به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید. کافی است کمی سلیقه و خلاقیت به خرج داده و تلاش کنید تا با استفاده از وسایل و لوازم تزئینی آنرا به بهترین نحو ممکن تزئین و از آن استفاده کنید. به این ترتیب دست شما برای هر چه زیباتر کردن فضای منزل باز خواهد بود.

منبع : نمناک

مطالب مرتبط

چگونه یک اتاق ناهار خوری مناسب طراحی کنیم ؟ معرفی 5 سبک معروف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *